Bu Şehir Arkandan Gelecek Dizisi Konusu Fragmanı ve İpuçları


Bu Şehir Arkandan Gelecek Dizisi Konusu

Başrolde şu an için Kerem Bürsin ve Gürkan Uygun’un isimleri geçmekte ve dizinin aksiyon türünde bir dizi olacağı gelen haberler arasında, konusu ise; Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisinde Kerem Bürsin 24 yaşında bir genç, 5 dil biliyor, gemicilik eğitimini almış, profesyonel olarak dövüşebilen, Şili vatandaşı ‘Ally Simiht’ yani gemici ‘Ali Simiht’ rolüne hayat verecek.

bu-sehir-arkandan-gelecek-dizisi-konusu-fragmani-ve-ipuclari9

Dizi açık denizde bir kuru yük gemisinde Ali nin dövüş sahnesiyle açılacak. Ali, küçük yaştan beri bakımını üstlendiği için ‘Anne’ diye hitap ettiği geminin aşçısı ‘Rauf’un desteğiyle bahis üzerine dövüşerek para kazanmakta ve ek gelirle geçimini sağlamaktadır.

bu-sehir-arkandan-gelecek-dizisi-konusu-fragmani-ve-ipuclari8

Ali ve çalıştığı geminin tayfası büyük holding patronu Metin Mirkelamoğlu için taşıdıkları yükü belirtilen günde ve saatte İstanbul’daki limana ulaştırmaya çalışmaktadırlar. Geminin aşçısı Rauf, İstanbul’da bir kayıkta bulup sahip çıktığı Ali’yi 20 yıl sonra İstanbul’a getirdiği için düşünceli ve heyecanlıdır. Ancak Ali için durum tam tersi demek. İstanbul demek onun için kabus demektir. Annesi Emine, o daha 4 yaşındayken babası sandığı Mithat Mirkelamoğlu tarafından tam deniz yoluyla kaçmaya hazırlanırken defalarca kurşun sıkılarak öldürülmüştür.

Dizi Haber Sitesi  Bu Şehir Arkandan Gelecek Dizi Müziği-Hüzün? Toygar Işıklı Bestesi ile?

bu-sehir-arkandan-gelecek-dizisi-konusu-fragmani-ve-ipuclari6

Annesi öldürülmeden onu kayığa sakladığı için Ali kurtulmuş ama annesinin acımasızca babası tarafından öldürüldüğü anı izlemiş ve bu büyük heyecanlı travmayı hafızasından hiç silememiştir. Annesinden geriye elinde sadece bir fotoğrafı kalmıştır. Ona bakarak tam 20 yıl ömür geçirmiştir. Şimdi ise annesi Emine’nin öldüğü şehre yani İstanbul’a dönüyor olmak bütün bulnarı film şeridi gibi gözünün önünden geçirir.

bu-sehir-arkandan-gelecek-dizisi-konusu-fragmani-ve-ipuclari5

Limandan yükü Mirkelamoğlu Holding’e teslim edecekleri sürede yani 1 gün boyunca gemiden hiç ayrılmamayı gemide beklemeyi planlar. Çünkü İstanbul’a küskün ve kızgındır. Belki de annesinin öldüğü limana gideceklerini düşünerek şehre adım dahi atmak istemesede onu yıllardır koruyan,  büyüten geminin aşçısı Rauf’un ise Ali’yle ilgili bambaşka planları kafasında canlandırır.

bu-sehir-arkandan-gelecek-dizisi-konusu-fragmani-ve-ipuclari4

Ali’nin İstanbul’a geldiklerinde gemiden ayrılmama  gemide bekleme planı tam tersi işler ve korktuğu başına gelir. İstanbul’un tam da göbeğine düşer ve bir gün içinde başına gelmedik olay kalmaz hayatının kadınıyla tanışır, gerçek babası yani olimpiyat şampiyonu Şahin Vargı ile haberi dahi olmadan tanışır ve aslında annesinin azmettirici olan adamın yani Metin Mirkelamoğlu’nun tam yakınındadır.

bu-sehir-arkandan-gelecek-dizisi-konusu-fragmani-ve-ipuclari3

Olayların fitilini ise gemideki yükün sahibi olan Metin Mirkelamoğlu’nun kızı Pelin ateşler. Pelin Mirkelamoğlu, babasının genç ve karizmatik ortağı Yiğit Bursalı ile bir hafta sonra evlenmeye hazırlanıyordur. Gelinlik, organizasyon, davetliler her şey hazırdır. Ancak ailesinin isteğiyle işletme okusa da çok iyi bir dansçı olan Pelin, 23 yaşında bu evliliği yapmak istememekte ve babasının inadına önemli bir dans müsabakasına katılmaya hazırlanmaktadır. Ta ki babasının nüfuzunu kullanarak adını o yarışmadan çıkardığını öğrenene kadar…

Dizi Haber Sitesi  Bu Şehir Arkandan Gelecek Yiğit Kim? Gerçek Adı ve Oynadığı Diziler

bu-sehir-arkandan-gelecek-dizisi-konusu-fragmani-ve-ipuclari2

Ali’nin mürettebatı arasında yer aldığı geminin limana ulaştığı gün nihayet gelir çatar. Metin Mirkelamoğlu, limana geminin kaptanını karşılamak için gider. Tam da bu sırada kızı Pelin, babasının dans yarışmasından adını çıkardığını öğrenir. Çılgına dönen genç kadın atlar arabasına, limana gider ve herkesin içinde babasıyla sert bir kavgaya tutuşur. Babasına meydan okur.

bu-sehir-arkandan-gelecek-dizisi-konusu-fragmani-ve-ipuclari

Her şeyden, babasının bütün mal ve mülkünden vazgeçtiğini söyleyip limandan ayrılmak üzereyken ise Ali’nin önünde düşürdüğü dans ayakkabıları yepyeni bir hayatın ve tutkulu bir aşkın başlamasına vesile olur. Genç kıza yardım etmek için arkasından koşan Ali için 20 yıl boyunca kaçtığı şehir olan İstanbul’da dönüşü olmayan yepyeni bir hayat başlar

Bu Şehir Arkandan Gelecek Dizisi Konusu Fragmanı

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 11 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın