Çukur Mahallesi Nerede? Çukur Dizisi’ne adını veren Çukur Mahallesi


Çukur Dizisi

Show TV ekranlarında yayınlanmaya hazırlanan ve Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği ÇUKUR dizisi için geri sayım devam ediyor. Dizinin geçtiğimiz günlerde ilk tanıtım fragmanı yayınlandı. Yönetmenliğini Sinan Öztürk, Özgür Sevimli ikilisinin yaptığı senaryosunun ise Gökhan HORZUM’un yazdığı dizinin konusunun geçtiği Çukur Mahallesi Nerede? Çukur Dizisi’ne adını veren Çukur Mahallesi Neresi gibi soruların cevaplarını sizlerle paylaşacağız.

Çukur Mahallesi Nerede
Çukur Mahallesi Nerede

 

Çukur Mahallesi Nerede

Dizinin Konusunun geçtiği İstanbul Çukur Mahallesi Beyoğlu İlçesine bağlıdır. Çukur Mahallesi 41.037495 enlem ve 28.977924 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Çukur Mh. ve Beyoğlu ilçesine bağlıdır. Elbetteki dizinin konusu hayal olarak geçtiği için dizinin bu mahalleyi konu olarak aldığını söyleyemeyiz.

Çukur Mahallesi Nerede
Çukur Mahallesi Nerede

Dizinin tanıtımında “Herkes Çukur’u İstanbul’da sanır, Asıl İstanbul Çukur’dadır” söjleri ile merak edilen Çukur Mahallesi İstanbul Beyoğlu Tarla başında bir mahalledir. Elbette ki Çukur Dizisi senaristi Gökhan Horzum, hayali bir mahalle yaşatacaktır. Dizide geçen Çukur ile İstanbul beyoğlu ilçesinde bulunan Çukur mahallesinin bir bağlantısı bulunmamaktadır. Çukur dizisinin nerede çekildiği bilgisini aldığımızda dizihabersitesi ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

Çukur Nerede, Çukur Neresi

İstanbul’un en belalı mahallerinden Çukur’un kontrolü Koçova ailesinin elindedir. Koçovalıların Çukur’u yönetirken en önemli kuralları da uyuşturucuya asla izin vermemeleridir. Ancak gözünü bu mahalleye dikmiş ve bu yasağı kırmaya hazırlanan yeni bir grubun ortaya çıkması ile mevcut düzen bozulur. Tam Koçovalıları pes ettirdiklerini düşündüklerinde, ailenin küçük oğlu Yamaç yıllar önce bambaşka bir hayat kurmak için arkasında bıraktığı Çukur’a geri dönecek ve yeni bir dönem başlayacaktır. Yamaç yıllar önce Çukur’u ve ailesini arkasında bırakarak yarınını düşünmediği bir hayata dalmıştır. Karşısına en az kendisi kadar hesapsız, yaralı ve tehlikeli ama bir o kadar da güzel bir genç kadın olan Sena çıkınca sonsuz aşkı bulduğuna inanır. “Ölene kadar mutlu” olmak üzere bir araya gelen bu genç çiftin hayatına Çukur’un ve Yamaç’ın ailesinin yeniden girmesi ile hiçbir şey artık hayalini kurdukları gibi olmayacaktır. Yamaç’ın Çukur’daki geleceği ve Sena’nın geçmişi ortak bir hayat kurmalarına izin verecek midir?

Çukur Neresidir

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 29 Eylül 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın