Fatih Dizisi Çetin TEKİNDOR kimdir hangi karakteri canlandıracak


Geride bıraktığımız sezon içerisinde  izleyenler tarafından oldukça beğenilen ve izlenme rekorları kıran  İçer de dizisinde Celal Baba karakteri ile gönüllere taht kuran ve oynadığı rolde performası ile büyük bir başarıya imza atan  Cetin Tekindor un yeni sezon için büyük bir bütçe ile hazırlıkları devam eden  Alican Yaraş ve Özge Efendioğlu’nun senaryosunu yazdığı Fatih dizisinin oynaması bekleniyor.Fatih dizisinin başrolünde  Kenan İmirzalıoğlu rol alacak.

Dizi Haber Sitesi  Fatih Dizisi Akşemseddin Tarihte Kimdir? Metin Akpınar

Çetin Tekindor Kimdir 


1945 Sivas doğumlu olan başarılı ve usta oyuncu  Zerrin hanım ile evlidir. Hira isminde bir kızı bulunan başarılı oyuncunu  Ankara Devlet Konservatuarı’ndan mezun olmuştur.

 

Çetin TEKİNOR oynadağı diziler 

Başarılı oyuncu Yılan Hikayesi, Bir İstanbul Masalı, Küçük Ağa, Asi, Deli Saraylı, Bir Çocuk Sevdim ve son olarak Karadayı ve İçerdi dizisinde rol almıştır.

Dizi Haber Sitesi  Fatih Dizisi Delibaş Kimdir? Tarihte Delibaş  Var mıdır?

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 1 Ağustos 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Fatih Dizisi Çetin TEKİNDOR kimdir hangi karakteri canlandıracak (2 Yorum)

  1. Fatih Dizisi Çandarlı Halil Paşa 1439-1453 tarihlari arasında sadrazamlık yapmış olan Çandarlı. 2. Murat dönemi ve Fatih döneminde bu görevi yerine getirmiştir. İstanbul’un fethinin ardından Bizanslılardan rüşvet aldığı gerekçesiyle 40 gün boyunca hapis yatmış ve 10 Temmuz 1453 tarihinde idam edilmiştir. İdam edilen ilk Osmanlı veziridir. İdam edilmesinin ardından kendisi ve ailesinin tüm mal varlığına el konulmuştur.