Fazilet Hanım ve Kızları Fazilet Kim? Gerçek Adı? Oynadığı Diziler

2

Star Tv ekranlarında yayınlanacak dizi Fazilet Hanım ve Kızları heyecanla beklenirken diziye ismini veren Fazilet Hanım merak konusu oldu. Fazilet Hanım dizi de zenginlik hayali kurmakta bunun yolunu ise kızları üzerinden yapmak istemektedir. Fazilet Hanım hayat ile kavgalı bir isim. Bu etkileyici ve gerçekçi performansı gösteren Fazilet Hanımı gerçek hayatta kim canlandırıyor bir bakalım.

Fazilet Hanım ve Kızları Fazilet Kim? Gerçek Adı?

Dizide Fazilet karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Nazan Kesal‘dir. 1969 Manisa doğumlu oyuncu sinema, dizi ve yönetmendir. Liseyi Manisa’da tamamlayan oyuncu eğitimini 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Oyunculuk bölümünü bitirerek tamamladı.162 cm boyunda 55 kg ağırlığındaki oyuncu gördüğü an işte çocuğumun babası dediği Ercan Kesal ile evlidir. 11 yaşında Poyraz isminde bir de çocukları var

Fazilet Hanım ve Kızları Fazilet Kim? Gerçek Adı? Oynadığı Diziler

Kendisini verdiği bir ropörtajda çocukluğunda asi ve şımarık olduğunu kendini göstermeyi, gülmeyi ve güldürmeyi sevdiğini söylüyor. Kendisini kasaba kızı olarak tanımlayan Nazan Kesal, Fazilet Hanım ve Kızlarında göstermiş olduğu performansın ve  oynadığı içten rolün nedenini daha iyi anlayabiliyoruz. Daha çocukken bu filmindeki role hazırmış zaten. Ercan Kesal eşi Nazan Kesal’i Şefkatli ve Fedakar biri olarak tanımlıyor.

Fazilet Hanım ve Kızları Fazilet (Nazan Kesal) Oynadığı Diziler?

Nazan Kesal Analar ve Anneler, Süper Baba, Tatlı Betüş, Bizim Aile, Şara, Berivan, Mühürlü Güller, Yadigar, Aliye (Nermin), Şölen, Hicran Yarası, Bir Ömür Yetmez, Kayıp Şehir, Bugünün Saraylısı gibi dizilerde rol almıştır. Daha çok Sinema ve tiyatro oyunlarında oyunculuk ve yönetmenlik yapmıştır. Rol aldığı sinema filmleri ise; Gölge Oyunu, Biri Ajda Diğeri Zeliha, Bir Sonbahar Hikayesi, İstanbul Kanatlarımın Altında, Yazgı, Uzak, İklimler, Hüküm, Vicdan, Saç, Daire, Gri Bölge, Kaygı, Delibal, Toz Bezi, Kırık Kalpler Bankası gibi sinema filmlerinde rol almıştır.

Nazan Kesal 43. Altın Portakalda En İyi Kadın Oyuncu Ödülü (İklimler), 30. Uluslararası Film Festivalinde En İyi Kadın Oyuncu (Saç Filmi), 17. Sadri Alışık Ödülleri En İyi Kadın (Saç), 25. Ankara Uluslararası Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu (Daire) ödüllerini almıştır.

Nazan Kesal’den Beyaz Giyme Söz Olur Türküsü Performans Videosu!

https://www.youtube.com/watch?v=Xu1YSklnx6Q

 

2 YORUMLAR

    • ama fazilete birinci sezon cok sinir oluyodum ürekli ızı dövüyodu orda erkeklerden yakışıklı olan sinan ve gülünce cok tatlı oluyo

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here