İngiliz istihbarat servisi MI6 başkanları evrak işlerinde geleneksel olarak yeşil mürekkeple hangi harf kullanarak imza atarlar


ATV ekranlarında yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışması bütün heyecanı ile devam ediyor. 16 Ekim Pazartesi günü yayınlanan bölümünde yarışmacıya sorulan sorulardan;

 

İngiliz istihbarat servisi MI6 başkanları evrak işlerinde geleneksel olarak yeşil mürekkeple hangi harf kullanarak imza atarlar?

Dizi Haber Sitesi  Beni Affet 19 Mayısta 981. Bölümde Neler Olacak? Özeti, İp Uçları

Cevap C

 

MI6 başkanı Sir John Scarlett, casus ajansının eksantrik kurucusu geleneğini takiben yeşil mürekkeple “C” harflerini hala imzaladığını açıkladı.

Sir John, resmi yazışma için masasında özel renkli bir kalem bulunduğunu ve hizmetin geçmişi olan genç acentelere ilham verdiğini söyledi.
MI6 patronları, aynı zamanda MI6 olarak bilinen Gizli İstihbarat Servisi’ni (SIS) kuran eski Kraliyet Donanması görevlisi Sir George Mansfield Smith-Cumming’in günlerinden bu yana, “yeşil mürekkep tugayı” olarak bilinen, Almanlar hakkında istihbarat toplamak için konuşuldu. Birinci Dünya Savaşı’ndan önce.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 16 Ekim 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın