Leonardo Da Vinci Mona Lisa yı hangisinin üzerine resmetmiştir?


Leonardo Da Vinci Mona Lisa yı hangisinin üzerine resmetmiştir?

Papirüs
Ahşap
Bez
Alçı

İtalya’nın Floransa şehrindeki Rönesans sırasında Leonardo da Vinci tarafından kavak bir pano üzerine Sfumato tekniği ile resmedilmiş

Mona Lisa adlı resim; ( İtalyanca, İspanyolca: La Gioconda; Fransızca: La Joconde), ünlü söylenişiyle Mona Lisa, İtalyan Rönesans sanatçısı Leonardo da Vinci’nin eseridir.

Tablodaki kadın, yüzündeki “gizemli gülümseme” ile sanat tarihinin bir parçası haline gelmiştir.

Leonardo, ”Mona Lisa” tablosu için çalışmalarına 1503 yılında başladı ve eseri tamamlaması üç – dört yıl sürdü. Eser şu anda Fransa’daki Paris- Louvre Müzesi’nde sergilenmektedir.

Yarışmaya katılan Yusuf Boğaziçi’nde okuyor.Aynı zamanda Müzik prodüktörü olan Yusuf plak şirketi kurmak için uğraştığını dile getirirken Ekonomi okuyor.Kim Milyoner Olmak İster 10 Ekim Soru Ve Cevapları ile birlikte yarışmaya katılan yarışmacılara sorulan bazı sorular ve cevapları dizihaberistesi.com farkıyla beğeninize sunuluyor. Kibrit kutusundaki her bir kibrite ne isim verilir sorusuna Kim Milyoner Olmak İster yarışmacısı Yusuf seyirci joker hakkını kullanarak Çöp cevabını verdi.5 soruya kadar gelen yarışmacı bu soruyu da doğru bilerek 6 soruyu görmeye hak kazandı.

 

Giysi işlemekte kullanılan küçük ve pırıltılı pullara ne ad verilir? sorusuna ise cevap veremedi ve telefonla joker hakkını kullandı.Evaze Payet Kloş Etol şıklarından Payet yanıtını veren Yusuf baraj sorsunu görmeye hak kazandı.

Elde var hüzün kurtlar sofrası gezi notlarından oluşan abbas yolcu kitapları hangi şaire aittir?

Atilla İlhan
Ahmet Arif

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 11 Ekim 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın