Müge Anlı Read Aşram Bulundu mu? Cinayet Çözüldü


Bakkala gidiyorum diye evden çıkan ve daha sonra kendisinden haber alınmayan 8 yaşındaki çocuk olan Read Aşram’ın, komşusu tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

Bir daha eve dönmeyen Read’ın ailesi, çocuklarının kayıp olduğunu, başına bir şey gelmesinden korktuklarını söyleyerek polise gitti. Çocuk Şube Müdürlüğü ve Sultangazi Araştırma Büro ekipleri tarafından olayla ilgili bir çalışma başlattı. Ailenin kaldığı sokaktan işe başlayan ekipler kamera görüntülerine yoğunlaşmaya başladı. Bir yandan kamera görüntüleri toplayan ekipler, diğer yandan da sokakta vatandaşlar arasında araştırma yaptı. Polis, Read’ın kaybolmasının ardından, Suriyeli ailenin evlerinin karşısındaki Afganlıların ortadan kaybolduğunu fark etti. Polis Afganlıları aramaya başlarken, Afganlı komşu ile Read’ın birlikte kamera görüntülerine ulaşıldı.

Dizi Haber Sitesi  Fatma Demir Cinayeti son durum ne 11 Nisan

Adının Asad Khan olduğu öğrenilen Afgan’ın baş şüpheli olduğu belirlendi. Polis, şüphelinin çalıştığı yem dükkanına gitti. İş yerinde ise Afgan Khan’ın bir kaç gündür işe gelmediği ve Ümraniye’de bulunan evinde olabileceği söylendi. Bunun üzerine ekipler, önceki gün akşam saatlerinde polis Asad Khan’ı Ümraniye’de gözaltına aldı.

Dizi Haber Sitesi  Müge Anlı Şeyma Yesir Nerede? Şeyma Yesir'e Ne oldu?

Khan, karakola götürüldüğünde alınan ilk ifadesinde cinayeti itiraf etti. Khan, “Şeker vereceğim diyerek eve aldım. Daha sonra boğarak öldürdüm. Elbiselerini çıkartarak bir çuvala koydum. Daha sonra el arabasıyla evden yaklaşık 700 metre uzaktaki çöp konteynerine attım” dedi.

muge-anli-read-asram-in-cesedi-bulundu-mu
muge-anli-read-asram-in-cesedi-bulundu-mu

Polis, Khan’ın çocuğun cesedini attığını söylediği konteyneri buldu ancak konteynerde ceset yoktu. Cesedin çöp konteynerinden çöp kamyonu ile alınıp çöplüğe götürüldüğü değerlendirilerek, araştırma bu yöne kaydırıldı. Küçük Read’ın cesedinin bulunmasından sonra cinsel istismara uğrayıp uğramadığı ile ilgili Adli Tıp Kurumu’nun incelemesinin bekleneceği belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 10 Eylül 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın