Vatanım Sensin Rıza Bey’e Oğlundan Gelen Mektup


Vatanım Sensin Rıza Bey’in Oğlunun Yazdığı Mektup

Kanal D’nin sevilen dizisi Vatanım Sensin dizisi 27. bölümün de Meclis-i Mebusan üyesi Rıza Beye oğlundan bir mektup gelir. Rıza Bey o sırada meclisin kapısındadır ve Misak-ı Milli kanunları için konuşma yapacaktır.

Rıza Bey Misak-ı Milli kabul olursa oğlunun öleceğini bilmesine rağmen acısını içine atar ve konuşmasını yapar. Misak-ı Milli kanunlarının kabul edildiği haberi Charles’a ulaştığı anda da Charles Mahir’i öldürür.

 

İşte O Mektup :

Babacığım,

Yıllardır hasret kaldığım yüzünüzü görebildim çok şükür. Anacığımın da yüzünü görmek ellerinden öpmek isterdim lakin kısmet olmadı, olmayacak.

Babacığım beni limanda yunan askerlerinin nezaretinde esir olarak gördüğün için senden özür dilerim. Cephe de mermiyle, süngüyle toprağa düşen kardeşlerimin arasına katılmak nasip olmadı. Senin gözlerinin içine baktığın oğlun eski oğlun değil. Savaş beni de yok etti baba, yaşarken, nefes alırken yok etti hemde. Benimle alakalı gelecek menfi haber sizi üzmemeli. Bilakis, gururlanmalısınız. Çünkü hiç bir hayat bu milletin hürriyetinin, vatanının üzerinde değildir.

Ne mutlu ki babam bir Mebus ve bu vatanın kaderini tayin edecekler arasındadır. Bundan daha büyük bir şeref yoktur benim için. Vatan sathı bir evlattan daha kıymetlidir. Beni ardınızda bırakmakta tereddüt etmeyiniz. Memleketin kurtuluşu uğrunda harcanmış yüzlerce insanımızdan daha kıymetli değildir canım. Şayet bir gün hürriyete kavuşursak mezarımın üzerinde dalgalanacak al sancak benim tesellim olacaktır.

Anneme selam eder, ellerinizden öperim. Hakkınızı helal ediniz. Oğlunuz Mahir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 12 Mayıs 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın